Pro zpracování plastů se nejčastěji používá šnekový extrudér, do kterého vstupuje plast ve formě granulátu. Těleso extrudéru je vyhřívané topnými články, díky čemuž se materiál v extrudéru roztaví (plastifikuje). Na vytlačovacím stroji s přímou nebo příčnou vytlačovací hlavou se vytlačí polotovar – parizon. Tento polotovar, schopný plastického přetvoření, se odstřihne v okamžiku, jakmile dosáhne požadované délky. Zavřením formy dojde k vylisování hrdla a vnitřního průměru a ke svaření dna. Následně se přivede stlačený vzduch a dojde k vyfouknutí výrobku. Po ochlazení a ztuhnutí se z výrobku odstraní přetoky ze svarových ploch. Kromě možnosti používání vyfukovacího trnu se v omezené míře používá i vyfukovací jehla, která se zapíchne do parizonu. Tato část se později odstraní. Výhodou je ekonomie provozu a možnost vyrábět výrobky o mnohem větším objemu.
Co-extruzní produkty jsou vyráběny procesem, který je charakterizován zpracováním jednotlivých plastů na oddělených extruderech, kde jsou plasty přivedeny teplem do plastifikačního stavu. Následně jsou dopravovány do vytlačovací hlavy požadovaného profilu, která je umístěna na hlavním extruderu. V této vytlačovací hlavě dochází k pevnému spojení jednotlivých typů plastů.
Co-extruzním procesem vznikne:
Technologie vstřikování je takový způsob zpracování plastů a kompozitů, při kterém je potřebná dávka zpracovávaného materiálu ve formě taveniny (tekutý stav, viskózní tok) vstříknuta pomocí šneku nebo pístu velkou rychlostí z plastikační (tavící) komory do uzavřené dutiny (většinou) kovové vstřikovací formy, kde v důsledku odvodu tepla (chlazení) ztuhne v konečný výrobek. Plastikační komora je součástí vstřikovacího stroje a zásoba vstřikovaného materiálu (taveniny plastu) se v ní neustále doplňuje během výrobního cyklu.
Samotné preformy (předlisky) se nejčastěji produkují z PET granulátu, který je roztaven a modifikován do požadované formy vhodné pro finální tvarování. V této fázi dochází také k případnému barvení. Výsledkem je plastová úzká plastová tuba, která má hrdlo finálního výrobku, který bude následně vyfukován.
Preforma – výlisek, který na první pohled připomíná zkumavku se závitem, má různé gramáže podle požadavku na velikost budoucí PET nádoby, která má vzniknout. Z nahřívací pece je nahřátá preforma vsunuta do kovové tvářecí formy, forma se kolem ní uzavře a preforma se tlakem vzduchu vyfoukne do finálního tvaru lahve nebo kanystru.
Mezi hlavní pracovní činnosti, kterými se v nástrojárně zabýváme jsou zejména servis a oprava převážně vyfukovacích forem. Zaobíráme se také vývojem nových forem, jejichž výrobu si zajišťujeme kompletně od vytvoření 3D modelu, přes její výrobu až po samotnou montáž formy.
Dále se zabýváme výrobou strojních součástí a jednoúčelových strojů včetně montáže. K výrobě používáme moderní CNC stroje,včetně mikronavařování. Provádíme též vyvařování zanesených chladících kanálů forem moderní technologií.
prohlédněte si náš katalog produktů a vyberte si obal přesně dle Vámi požadovaných specifikací a požadavků.
V katalogu naleznete ukázky a parametry všech našich produktů. Díky detailnímu popisu se vždy dozvíte vše důležité o našich produktech.
HDPE JAKO JEDEN Z MÁLA PLASTŮ MŮŽE PŘI SPRÁVNÉM TŘÍDĚNÍ ODPADŮ PLNĚ UNIKNOUT ZE SKLÁDEK A SPALOVEN A ZAMÍŘIT DO DRUHOTNÉHO ZPRACOVÁNÍ.
100% recyklovatelnost obalu pro další použití – na rozdíl od PET výrazně méně energeticky náročný proces umožňující plnou opakovanou recyklaci a použití znova a znova.
100% udržitelnost výrobního procesu: přirozeně bezodpadová produkce. Odpad považujeme za surovinu – díky našemu materiálu RECYCLY použijeme až 50% PCR recyklátů zpět pro výrobu obalů.
Minimalizace CO2 stopy procesu produkce a distribuce díky moderním technologiím použitým při výrobě a logistice. Moderní a efektivní výrobní stroje, rekuperace zbytkového tepla, vozíky na CNG a elektrické vozíky, vozidla EURO 6.
Loučka 137, 763 25 Újezd u Valašských Klobouk
okres Zlín / Česká republika
IČO: 25530283, DIČ: CZ25530283
+420 577 350 232
dgsplast@dgsplast.cz